Wzrost cen energii w 2024 r.

Wzrost cen energii w 2024 r. – jak przygotować się na podwyżki?

Zgodnie z prognozami Forum Energii, rok 2024 przyniesie znaczący wzrost kosztów, co może istotnie wpłynąć na nasze rachunki za prąd. Warto już teraz przygotować się na nadchodzące wyzwania.

Jaka cena prądu w 2024 r.?

Według prognoz Forum Energii, cena energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w 2024 roku może wynieść około 1,57 zł za 1 kWh. Oznacza to dodatkowe obciążenie w wysokości 67 groszy za każdą jednostkę energii, co stanowi wzrost nawet o 74% w porównaniu do zamrożonych cen z 2023 roku!

Cena energii dla firm w 2024 r.

W sektorze MŚP oraz dla producentów rolnych, płacących rachunki za prąd w taryfie C, prognozuje się koszt około 1,40 zł za kWh. Pomimo pozornie niższej ceny niż w 2023 roku, należy brać pod uwagę dodatkowe czynniki, takie jak podwyżki cen dystrybucji, akcyza, podatek VAT oraz różne opłaty, które znacząco wpłyną na ostateczne rachunki.

Co z zamrożeniem cen w 2024 r.?

Niepewność dotycząca ewentualnego zamrożenia cen energii dla gospodarstw domowych w taryfie G oraz dla małych przedsiębiorstw stale się utrzymuje. Pomimo obecnego wsparcia w zakresie ochrony cen energii, możemy w nadchodzącym roku natknąć się na ograniczenia budżetowe, co w konsekwencji wpłynie na dalsze podwyżki cen.

Od jakich czynników zależą ceny energii?

Prognozowanie dokładnych podwyżek cen energii w 2024 roku jest trudne z uwagi na wiele zmiennych, takich jak zmiany na rynkach surowców czy polityka energetyczna. Niektóre czynniki są poza kontrolą krajową, co sprawia, że precyzyjne prognozy stają się wyzwaniem.

Sposób na podwyżki – skontaktuj się z nami!

W obliczu tej niepewności warto rozważyć oszczędność energii oraz inwestycję w odnawialne źródła energii. Instalacja fotowoltaiczna czy pompa ciepła mogą znacząco zmniejszyć koszty zużycia energii elektrycznej i ogrzewania, stanowiąc skuteczną ochronę przed wzrostami cen. Instalacja fotowoltaiczna pozwoli Ci na produkcję własnej, darmowej energii. Montaż instalacji fotowoltaicznej może znacząco ograniczyć koszty.

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn