Monitoring

Jedną z podstawowych form zabezpieczenia obiektu jest instalacja monitoringu na terenie firmy lub prywatnej posesji. Monitoring to system  urządzeń, które rejestrują konkretny obszar. Nagranie można oglądać zarówno w czasie rzeczywistym, jak i zapisywać go na dysku, aby obejrzeć w czasie późniejszym.

Zarówno dla małych jak i bardzo rozbudowanych systemów proponujemy możliwie najlepsze urządzenia dostępne na polskim rynku. Monitoring to prosty, a jednocześnie bardzo skuteczny sposób na zabezpieczenie bądź kontrolę obiektu. Takie instalacje wykonujemy zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie (domy, sklepy, hale, parkingi, osiedla, itp.). Kamery zaś, mogą być zarówno przewodowe jak i bezprzewodowe. Bardzo często już sama obecność monitoringu odstrasza niechcianych gości.

System monitoringu składa się z 3 podstawowych elementów:

– kamer, przy wyborze których ważne są parametry techniczne i żywotność. Montujemy kamery: kopułkowe lub kompaktowe, wandaloodporne, z  podczerwienią, bezprzewodowe, ukryte (w czujce, w wizjerze, miniaturowe, itp.).

– rejestrator, który nagrywa obraz z kamer do późniejszej analizy. Funkcją, z której korzysta większość użytkowników jest podgląd obrazu przez Internet. Pozwala to na obserwację z każdego miejsca na świecie, co dzieje się w firmie, domu czy na działce. Dostęp do takiego podglądu jest zabezpieczany hasłami, co uniemożliwia obserwację przez osoby niepowołane.

– ekranu, na którym będzie wyświetlany obraz – najczęściej jest to monitor komputera, laptop, telefon oraz telewizor.

Zalety monitoringu:

– nieprzerwana kontrola w wielu miejscach jednocześnie,

– pole widzenia kamery jest znacznie szersze niż ludzkie,

– kamery można montować w miejscach zapewniających najlepszą widoczność, np. wysoko na elewacjach,

– systemy monitoringu oferują coraz lepszej jakości obraz, który umożliwia odczyt nawet najdrobniejszych szczegółów, a ponadto monitoringi posiadają coraz większą odpornością na wszelkiego rodzaju zakłócenia,

– możliwość ewentualnej rozbudowy, dokupienia kamer i skonfigurowania ich z siecią, do której podłączona jest cała instalacja.

Gwarancja i serwis:

Każdy z montowanych przez nas sprzętów jest objęty gwarancją producenta. Dodatkowo udzielamy również gwarancji na wykonane przez nas instalacje. Montujemy tylko sprawdzony sprzęt bo cenimy sobie jakość.

  • Zapewniamy również obsługę serwisową systemów monitoringu. W ramach świadczonej przez nas usługi oferujemy również wykonywanie przeglądów podczas których wykonujemy prace takie jak:
  • czyszczenie obiektywów i obudów kamer,
  • regulacja kamer,
  • konserwacja kamer i puszek łączeniowych preparatem przeciwko owadom,
  • konserwacja wtyków i gniazd,
  • zmiana obserwowanego obszaru zgodnie z zaleceniami użytkownika,
  • sprawdzanie poprawności działania rejestratora.

Dodatkowo w przypadku awarii gwarantujemy szybkie rozpoczęcie naprawy.

Jesteśmy w Twojej okolicy!

Instalacja monitoringu w Janowie Lubelskim. Oferujemy również serwis monitoringu, a w przypadku awarii gwarantujemy szybkie rozpoczęcie naprawy.